Солистички концерт виолончела-Александра Бенгин

Александра Бенгин (рођена 1992.године)

основно музичко образовање је стекла у музичкој школи  „Јосиф Маринковић“  у Вршцу на више инструмената: клавиру, виолончелу и удараљкама.  Школовање је наставила у Београду, где је завршила средњу музичку школу за три инструмента, а студије је наставила на Факултету музичке уметности у Београду где је завршила основне студије за клавир у класи Александре Павловић, а основне ,мастер и специјалистичке студије виолончела у класи професорке Сандре Белић.

Усавршавала се на мастеркласевима код реномираних виолончелиста као што су Наталија Гутман, Валентин Радициу, Вашти Хантер, Евгениј Румјантсев,Маја Богдановић ,Леонид Горохов и други.

Као виолончелисткиња, свирала је у бројним оркестрима и камерним ансамблима. Активно свира и наступа као члан ансамбла „Либерта“ у камерном саставу BLISS и као члан BONO-Београдског омладинског народног оркестра.

Ради као редован наставник виолончела и руководилац је школског хора и оркестра у ШОМО „Петар Стојановић“ Уб.